MARATON PISANIA LISTÓW

10 grudnia w XIII LO miał miejsce Maraton Pisania Listów, ogólnoświatowe wydarzenie organizowane po raz piętnasty przez Amnesty International. Maraton odbywa się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, podczas którego wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. W naszej szkole najwięcej uczniów zdecydowało się napisać list do Mariusza Błaszczaka w sprawie uchodźców na granicy polsko-białoruskiej, którym odmawia się możliwości złożenia wniosku o status uchodźcy. Wydarzenie zakończyło się sukcesem – choć pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, udało się nam napisać ponad 60 listów i zebrać pieniądze, które zostaną przekazane na konto Amnesty.

Natalia Martynowicz i Agata Zalewska, 3A