ARTYKUŁY

JEZYK ANGIELSKI W NASZEJ SZKOLE

Pod koniec marca w Poznaniu odbył się finał 48. Olimpiady Języka Angielskiego.

Ignacy Kus z II D został laureatem, a Michał Mrozicki z IV D został finalistą tej olimpiady. To ogromne wyróżnienie, które podkreśla ich doskonałe umiejętności językowe i determinację w dążeniu do celu. Ale to nie koniec dobrych wieści! Aleksandra Kępińska z IV D i Ignacy Kus zostali laureatami XV Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, a Olga Bieława z II D uzyskała wyróżnienie. Zuzanna Sadowska z klasy 8 została laureatką Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych, a dodatkowo mamy 4 finalistów:  Maksymilian Bury i Karol Michalski z klasy 8, Szymon Adamczewski z klasy 5 i  Sophie Jeżowska z klasy 7.

Jak widać ciężka praca i zaangażowanie przynoszą wspaniałe rezultaty.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych wyzwaniach!

OLIMPIADA FIZYCZNA

Jakub Artyszuk zajął 8 miejsce w 72 Olimpiadzie Fizycznej - zdobył tytuł laureata i będzie reprezentował nasz kraj na Europejskiej Olimpiadzie Fizycznej!

Laureatem 72 Olimpiady Fizycznej został także Mateusz Brauckhoff, a Michał Dębniak, Krzysztof Król, Jan Uriasz i Jan Złotopolski-Pirczewski uzyskali tytuł finalisty.

Gratulujemy laureatom i finalistom oraz ich opiekunowi - panu Tomaszowi Skowronowi!

EUROPEJSKA OLIMPIADA MATEMATYCZNA DZIEWCZĄT

Tegoroczna, już dwunasta, edycja Europejskiej Olimpiady Matematycznej Dziewcząt (EGMO) odbyła się w Słowenii. Wzięło w niej udział 214 uczestniczek z 55 krajów. Nazwa olimpiady jest bardzo myląca, bo poza Europejkami startowały także m.in. reprezentantki Chin, Stanów Zjednoczonych, Australii i Brazylii.

Miło nam poinformować, że w tym elitarnym gronie była również nasza uczennica - Helena Arendacz, czwartoklasistka z „mat-fizu”. Helenka odniosła bardzo duży sukces, zdobywając srebrny medal.

Serdecznie gratulujemy uczennicy i jej opiekunom, Pani Beacie Bogdańskiej i Panu dr. Adamowi Neugebauerowi.

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE JUŻ ZA NAMI

Przeżyjmy to jeszcze raz. Mamy nadzieję, że przyszli kandydaci będą chcieli zobaczyć się z nami na dłużej, już we wrześniu! Zapraszamy.

UCZNIOWIE 13 LO W FINALE 73 OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ

W dniach 30 marca - 2 kwietnia odbył się finałowy etap 73 Olimpiady Matematycznej. Organizatorem zawodów było I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Pleszewie. Do finału zakwalifikowało się 164 uczestników z całej Polski, w tym 10 uczniów naszego liceum: Helena Arendacz, Kamil Dalidowicz, Norbert Dąbrowski, Piotr Dudziak, Michał Jagodziński, Marek Makochon, Antoni Parus, Mikołaj Przepiórski, Helena Rafałowicz i Jarowit Śledziński. Na zawody do Pleszewa uczniowie XIII LO pojechali wraz ze swoimi nauczycielami: Beatą Bogdańską i Filipem Smentkiem. Dwojgu z uczestników, Helenie Arendacz i Kamilowi Dalidowiczowi, udało się uzyskać tytuł laureata. Pozostała ósemka zdobyła tytuły finalistów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.