MEDAL NA MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADZIE FIZYCZNEJ

W dniach 11 – 17 lipca 2016 roku w Zurichu odbyła się 47. Międzynarodowa Olimpiada Fizyczna.
Uczeń XIII Liceum Ogólnokształcącego MATEUSZ RACZYŃSKI, który wcześniej zajął I miejsce w ogólnopolskim finale LXV Olimpiady Fizycznej, zdobył w Szwajcarii Brązowy Medal. Mateuszowi, dzisiaj już studentowi Uniwersytetu Warszawskiego oraz Jego nauczycielowi MARKOWI GOLCE serdecznie gratulujemy tego wielkiego sukcesu.

We wtorek, 5 kwietnia 2016 r.  na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się uroczyste podsumowanie finałowych zawodów Olimpiady Fizycznej. Olbrzymi sukces odniósł uczeń klasy matematyczno-fizycznej, Mateusz Raczyński, który zajął I miejsce i w lipcu br. będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej w Szwajcarii. Ponadto, laureatami zostali dwaj kolejni uczniowie tej klasy, Maksymilian Marzec i Mateusz Goślinowski. Opiekunem wszystkich naszych laureatów był oczywiście Prof. Marek Golka. Warto dodać, że wszystkich laureatów w tegorocznej edycji olimpiady było tylko 17. (rzecz jasna, z XIII LO najwięcej!).

Oprócz tego sześciu uczniów „Trzynastki” zostało finalistami OF. Są to:
Bartosz Dzięcioł kl. IIe – op. Marek Golka,
Adrian Koźluk kl. IIe – op. Marek Golka,
Paweł Poczobut kl. IIe – op. Marek Golka,
Michał Pychtin kl. IIe – op. Wanda Jasińska,
Philip Smolenski-Jensen kl. IIe – op. Marek Golka,
Wojciech Szwarc kl. IIId – op. Marek Golka.

Wszystkim laureatom i finalistom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy, a Mateuszowi życzymy powodzenia na olimpiadzie międzynarodowej.

>>OLIMPIADA FIZYCZNA