HISTORYCZNY SUKCES na ...OLIMPIADZIE MATEMATYCZNEJ

Aż czterech uczniów „Trzynastki” zostało laureatami i tyle samo uzyskało tytuł finalisty LXVII Olimpiady Matematycznej. To najlepszy wynik w historii naszej szkoły. Zawody finałowe odbyły się w dniach 6-9 kwietnia w Lublinie. Laureatami zostali:
Adrian Koźluk, Wojciech Mitros, Michał Pychtin i Philip Smolenski-Jensen. Wszyscy laureaci są uczniami klasy IIe matematyczno-fizycznej, a ich opiekunami są: pani Beata Bogdańska i pan dr Adam Neugebauer,
Tegoroczni finaliści, to:
Diana Trokowska i Mateusz Goślinowski z kl. IIId, Paweł Poczobut z kl. IIe (także podopieczni p. B. Bogdańskiej i p. dr. Adama Neugebauera) oraz Maciej Maruszczak z kl. Id, uczeń p. Łukasza Maczana.

Ponadto Diana Trokowska reprezentowała Polskę na Europejskiej Olimpiady Matematycznej Dziewcząt, która odbyła się w dniach 10 – 16 kwietnia w Rumunii. Polki zdobyły srebrne medale zajmując 8. miejsce na startujących 39 krajów.

Wszystkim laureatom, finalistom i medalistce oraz ich nauczycielom należą się wielkie gratulacje!

>>wyniki LXVII Olimpiady Matematycznej