Gimnazjaliści w Książnicy Pomorskiej

Jak co roku, w czasie tzw. tygodnia wycieczkowego, uczniowie klas pierwszych gimnazjum, pod opieką nauczycieli-bibliotekarzy, zwiedzili Książnicę Pomorską, najstarszą i największą bibliotekę Pomorza Zachodniego.
Zajęcia prowadzone przez bibliotekarzy Książnicy odbywały się w Czytelni Młodzieżowej. Gimnazjaliści dowiedzieli się, w jaki sposób zostać czytelnikiem Książnicy i jak korzystać z jej zbiorów, jak dotrzeć do poszukiwanej pozycji (katalogi) i jak przedłużyć czas jej wypożyczenia. Poznali również inne oferty tej placówki, z których można korzystać, jak: wystawy, wykłady, spotkania literackie, konferencje, itp. Niektórym klasom udało się zobaczyć wystawę globusów oraz wystawę powozów. Uczniowie zwiedzili m.in. czytelnię czasopism, czytelnię i wypożyczalnię główną, czytelnię i wypożyczalnię muzyczną, czytelnię pomorzoznawczą, czytelnię i wypożyczalnię książki mówionej.