Integra(C)ja

Obóz integracyjny pierwszych klas liceum, jak co roku, odbył się na początku września. Nasza klasa 1 „C” wyjechała do Niechorza wraz z panią Wandą Jasińską (naszą wychowawczynią) oraz panem Maciejem Gofroniem następnego dnia po rozpoczęciu roku szkolnego – wszyscy byli pełni entuzjazmu. Nad morzem przywitała nas całkiem słoneczna pogoda. Sporo czasu spędziliśmy na plaży, rozmawiając, dzięki czemu mogliśmy się lepiej poznać. Nasi opiekunowie dokonywali wszelkich starań, żebyśmy się nie nudzili. Pomiędzy posiłkami organizowali nam gry i zabawy integracyjne. Każdy dzień rozpoczynaliśmy porannym bieganiem, żeby największe śpiochy mogły się rozbudzić. Nie da się nie wspomnieć także gofrów (sponsorowanych przez naszych opiekunów), które dodawały nam energii po długich spacerach. W turnieju międzyklasowym nasza klasa zdobyła pierwsze miejsce. Ci, którzy nie brali w nim udziału, gorąco kibicowali reprezentantom swojej klasy. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i z niecierpliwością wyczekiwaliśmy następnego tygodnia, żeby wreszcie udać się na pierwszą w tym roku szkolnym lekcję języka polskiego.

Tekst: Anna Serwach

Zdjęcia: Aleksandra Cywińska