OBÓZ NAUKOWY MAŁKOCIN 2014

W dniach 10-13 września 2014 r.  już po raz trzeci odbył się naukowy obóz biologiczny w malowniczej miejscowości Małkocin. Zatrzymaliśmy się tam w pięknym pałacu otoczonym parkiem o niezwykłych walorach przyrodniczych. Przez cztery dni dziewiętnastu miłośników tego przedmiotu miało okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych. Poszerzyliśmy naszą wiedzę z wielu dziedzin biologii, wysłuchaliśmy interesujących wykładów, braliśmy udział w zajęciach praktycznych w terenie, pracowaliśmy z mikroskopami. Poznaliśmy rodzime gatunki roślin, uczyliśmy się o immunologii i embriologii, obserwowaliśmy owady i próbowaliśmy je od siebie odróżniać. Był to też czas na prezentację prac olimpijskich uczniów naszej szkoły i okazja dla wszystkich na jeszcze lepsze przygotowanie się do tego konkursu.
Te dni szybko i przyjemnie upłynęły nam na intensywnej nauce biologii  i chyba każdemu wyjazd ten bardzo się podobał.