Dzień Papieski

16 października ( środa)  2013r.  obchodziliśmy  w naszej szkole szczególny dzień. Pierwszą jego oznaką były dwie flagi, widniejące u wejścia budynku,  które jednoznacznie  nadawały temu dniu  pewien odświętny charakter. Rozpoczął się Dzień Papieski. Wchodząc do budynku, oczom przybyłych, niekiedy w pewnym pośpiechu, ukazywało się błękitne płótno, a na min prace plastyczne. W holu powstawał sukcesywnie chwilowy zastój, celem przypatrzenia się z bliska pracom. Zostały  nagrodzone w konkursie, a ich zwycięzcom  Annie Klimusz (1 miejsce),  Annie Czerwińskiej ( 2 miejsce)  i  Janowi Popek (3 miejsce) serdecznie gratulujemy. Ponadto w szkole zobaczyć można było plakaty z podziękowaniami dla Jana Pawła II. Każda klasa przygotowała własną pracę, zamieszczając  na niej wszystko  to, za co chciałaby podziękować temu skromnemu człowiekowi. W godzinach porannych prowadzona była  kawiarenka z kremówkami. Chcieliśmy w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży, a łącznie udało się nam zebrać 485 zł, zostały przeznaczone na  wsparcie pracy sióstr miłosierdzia M. Teresy z Kalkuty. Kiermasz odniósł całkowity sukces i za to chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym!  Uczniowie spragnieni odrobiny poezji  i doznań artystycznych mieli możliwość oddania się poetyckiej chwili, poświęconej pamięci Jana Pawła II. O  godzinie 19.30 w sali 104 odbyła się wieczornica, na której recytowano  poezję papieża Polaka i  wspomnienia jemu poświęcone. Całość dopełniała muzyka naszych specjalistów od gry kameralnej. Tę chwilę zadumy kontynuował wieczorny apel przy pomniku Jana Pawła II. Od godziny 21.30 w Parku Kasprowicza dały się słyszeć wspólne śpiewy, ujawniły się nowe, poruszające głosy i talenty instrumentalne,  ale przede wszystkim słychać było słowo. Ten dzień tak  inny, wyjątkowy był  przede wszystkim bardzo prawdziwy, tak jak prawdziwym papieżem był  Karol Wojtyła.

pomocnik