13 LO w Szczecinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

REKOLEKCJE 2014

8 kwietnia 2014r w naszej szkole rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Hasłem tegorocznych spotkań były słowa: „Ty przecież wiesz, ja wierzę w Ciebie”.

Pierwszego dnia odbyło się na sali gimnastycznej spotkanie z człowiekiem, który wiele przeszedł w swoim życiu. Pan Wojciech opowiadał nam o tym jak zszedł na złą drogę, był przestępcą i trafił do więzienia. Przez swoje przewinienia stracił ukochaną żonę i syna. Pod koniec pobytu w zakładzie karnym zaczął się nawracać a po wyjściu z więzienia pielgrzymować po całym świecie. Dzięki niemu zrozumieliśmy, że zawsze możemy wrócić do Boga.
Po tym spotkaniu udaliśmy się do kościoła św. Rodziny, gdzie przeżywaliśmy drugą część codziennych spotkań rekolekcyjnych.  Tą część prowadziła grupa ewangelizacyjna „Full of Grace”, która śpiewem i świadectwem życia starała się przybliżyć nam prawdę, że „jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na właściwym miejscu”.
W drugim dniu po obejrzeniu sztuki teatralnej „ Nie jesteś sam” mogliśmy wyszeptać swoje prośby Jezusowi dotykając krzyża.
Ostatni dzień był najbardziej refleksyjny. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu każdy miał okazję przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, a w czasie mszy św. przyjąć komunię św.  
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tych niezwykłych rekolekcjach. Był to wyjątkowy czas przemiany naszych serc, w którym zdarzyło się wiele niewidocznych dla oczu cudów.

Weronika Kasprzak , Kamila Kuźniar, Ewa Krzywicka, Paulina Czaplińska kl. 2o

GALERIA: