LEKKOATLETYKA

ZŁOTA...JESIEŃ

Po udanym starcie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców, które odbyły się 27 września w Lasku Arkońskim, gdzie reprezentacja Gimnazjum zajęła III miejsce, a reprezentacja Liceum zajęła I miejsce, 19 października pojechaliśmy do Tychowa na Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych. Finałowe zmagania zgromadziły na starcie zwycięzców zawodów powiatowych wszystkich szczebli szkół – podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zarówno dziewcząt jak i chłopców w liczbie ok. 1200 startujących zawodników.
Organizatorem Wojewódzkich Finałów Biegów Przełajowych, po raz kolejny był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie, a zawody odbyły się w przyszkolnym parku, w którym wyznaczono wymagającą i zróżnicowaną trasę biegu, z licznymi podbiegami i zakrętami. W tych warunkach przyszło naszym chłopcom zmierzyć się z reprezentacjami 20 szkół o tytuł Mistrza Województwa. Nasi „gladiatorzy”, od pierwszej do ostatniej zmiany nie pozostawili złudzeń rywalom. Pierwsza zmiana, to zacięta i skuteczna walka o dobrą pozycję startową dla kolejnych zawodników, którzy po objęciu prowadzenia na drugiej zmianie nie oddali go aż do mety, zwyciężając w Finale i uzyskując prawo startu w Mistrzostwach Polski.

Mistrzowie Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych:
Michał Kacprzak, Wojciech Tyc, Mateusz Janaszkiewicz, Michał Napiórkowski, Marcin Grzeszczak, Maksymilian Siemież, Michał Kram, Wojciech Maciejewski, Jakub Plewik, Jakub Murawski, pod opieką Pani Mirosławy Grucy
Zdobywcy III miejsca w Mistrzostwach Szczecina Szkół Gimnazjalnych:
Kacper Stochmal, Konrad Walczak, Szymon Borzdyński, Szymon Warkocz, Damian Dąbrowski, Emil Kmiecik, Konrad Korczak, Tomasz Nowak, Jakub Oganowski, Michał Staszak
Zdobywcy I miejsca w Mistrzostwach Szczecina Szkół Ponadgimnazjalnych:
Michał Kacprzak, Piotr Filipiak, Mateusz Janaszkiewicz, Jakub Kujawa, Dawid Stasiak, Wojciech Maciejewski, Krzysztof Dziermonowicz, Maciej Mieszkowski, Jakub Plewik, Maksymilian Siemież, pod opieką Pani Ewy Nowak i Agnieszki Zubel

Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom i ich opiekunom.

SEZON 2014-2015