SEZON 2012-2013

VI WIOSENNE BIEGI O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN

W sobotę 27 kwietnia 2013 roku odbyła się kolejna edycja Wiosennych Biegów o Puchar Prezydenta. Zawody był rozgrywane w rożnych kategoriach wiekowych od szkół podstawowych do ponadgimnazjalnych. Trasa biegu wyznaczona została w alejach parkowych, pod platanami wokół Jasnych Błoni. Organizatorem imprezy był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy wraz z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta Szczecin.

Nasze Reprezentacje wywalczyły:

III miejsce REPREZENTACJA CHŁOPCÓW liceum
IV miejsce REPREZENTACJA DZIEWCZĄT liceum
VIII miejsce REPREZENTACJA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW gimnazjum

GRATULACJE

ZAWODY PRZEŁAJOWE 10*1000 M - TYCHOWO

Choć minęły już prawie dwa miesiące od tego wydarzenia, sądzę, że warto umieścić jego opis na portalu zdzis24.pl.
We czwartek 18 X 2012 roku w Tychowie męska sztafeta przełajowa 10*1000 m zdobyła drugie miejsce w wojewódzkiej licealiadzie. Podopieczni pani Mirosławy Grucy swoje zmagania lekkoatletyczne rozpoczęli dziewięć dni wcześniej, podczas szczecińskiej „przełajówki”. Po zaciętej walce pokonali miejscowe szkoły z II i X Liceum Ogólnokształcącego na czele. Już zwycięstwo na etapie miejskim było dla naszego zespołu niewątpliwym sukcesem. W październiku roku 2011 awans do finałów wojewódzkich XIII LO przegrało właśnie z „dwójką”. Jak okazało się później, nasz zespół był wówczas gorszy od pierwszej drużyny województwa Zachodniopomorskiego.
Zatem na etap wojewódzki „trzynastkowicze” jechali z podniesionymi głowami i nadziejami na sukces. Zaszła tylko jedna zmiana w składzie. Za Michała Osipowicza, który musiał reprezentować szkołę w meczu piłkarskim, do Tychowa pojechał Hubert Swatowski. Zawody rozpoczęliśmy „z wysokiego C”. Radek Helon wystartował jak torpeda i od początku biegu zyskał przewagę nad wszystkimi rywalami. Nasi kolejni zawodnicy również biegali znakomicie. Szczególny progres zauważyło się u Egor Golubkov, który mimo złego samopoczucia uzyskał aż o 15 sekund lepszy w stosunku do zawodów szczecińskich. Na pierwszym miejscu utrzymywaliśmy się długo … niestety nie do końca. Czające się w okolicach 3-4 miejsca liceum w Barlinku zostawiło dwóch znakomitych biegaczy na koniec. Zawodnik biegnący na dziewiątej zmianie osiągnął czas 2:53 (nasz najlepszy wynosił 3:01) oraz wyprzedził plasujące się na drugim miejscu liceum w Tychowie i nas. Barlinek dowiózł zwycięstwo do końca. Mimo szczerych chęci, byliśmy bez szans na doścignięcie zwycięzców. W rzeczywistości sporym osiągnięciem było utrzymanie drugiej lokaty. Nad drużyną tychowską mieliśmy tylko 6 sekund przewagi.
Pierwszy start naszej szkoły w sztafecie przełajowej na etapie wojewódzkim należy uznać za sukces. Udało się wyprzedzić 18 szkół z całego regionu. Byliśmy blisko uzyskania kwalifikacji ogólnopolskich (do kolejnego etapu zawodów wchodził tylko najlepszy zespół), jednak niewykluczone, iż za rok nasi biegacze pojadą na zawody krajowe. Biegacze gimnazjum nr XVI zajęli bowiem drugie miejsce w Szczecinie. W takim razie pozostaje systematycznie dbać o kondycję fizyczną i walczyć do upadłego podczas następnych zawodów sztafetowych.
Naszą drużynę reprezentowali w zawodach szczecińskich i wojewódzkich: Radosław Helon, Igor Niewiadomski, Kacper Bodych, Kacper Oleszkiewicz, Egor Golubkov, Michał Osipowicz, Hubert Swatowski, Michał Szmaja, Bartosz Szostak, Przemysław Szpeciński i Piotr Szulborski; rezerwowy – Piotr Frączak; opiekun – pani Mirosława Gruca.

Igor Niewiadomski, III A

GRATULACJE