SEZON 2014-2015

JESIEŃ 2014

Zakończyliśmy zmagania w międzyszkolnych zawodach lekkoatletycznym w sezonie jesiennym, więc nadszedł czas na podsumowanie wyników naszych sportowców.
Rozpoczęliśmy 17 września od udziału dziewcząt z gimnazjum w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Mimo że nie udało nam się skompletować drużyny, która punktowałaby w rywalizacji międzyszkolnej, to i tak pierwsze starty naszych dziewcząt należy zaliczyć do udanych - dwa złote medale:
Nikola Murawska w biegu na 600m,
Dominika Łykowska w skoku w dal.

Dzień później, też nieliczna, ale równie waleczna grupa gimnazjalistów wystartowała w Szkolnej Lidze LA. Tak jak dziewczętom zabrakło zawodników do obsadzenia wszystkich konkurencji, co niestety także wyłączyło naszą reprezentację z klasyfikacji drużynowej.
Indywidualne osiągnięcia to:
kolejna wygrana Kuby Murawskiego w biegu na 1000m,
4 miejsce Michała Kacprzaka na 300m,
5 miejsce Kuby Kujawy w skoku w dal.

Kolejnymi cyklicznymi zawodami w terminarzu były „DNI SZTAFET” rozgrywane na poziomie gimnazjum i liceum.
Mimo, że nie jesteśmy szkołą sportową, od wielu lat zawody te cieszyły się dużym zainteresowaniem naszej młodzieży. Niestety w tym roku zabrakło chętnych licealistów do skompletowania sztafet. Dziesięciu chłopców do obsadzenia czterech sztafet, to trochę za mało!
W gimnazjalnym Dniu Sztafet wystawiliśmy reprezentacje:
1 -  w sztafecie olimpijskiej chłopców, która z ogromną przewagą pokonała wszystkich konkurentów - Kuba Murawski (800m), Michał Kacprzak (400m), Dawid Stasiak (200m) i Kuba Kujawa (100m),
2 -  w sztafecie szwedzkiej dziewcząt, która zajęła III miejsce - Martyna Kowejsza (100m), Julia Kondzioła (200m), Dominika Łykowska (300m) i Nikola Murawska (400m),
3 - w sztafecie 4x100m - Jan Błażejczak, Buda Piotr, August Majewski i Robert Zaworski z 5 wynikiem zawodów.

Na ostatni start w sezonie jesiennym na terenie Szczecina tj. w Sztafetowych Biegach Przełajowych udało nam się w pełni mobilizować. Tym razem nie zabrakło chętnych do biegania, choć tylko wśród chłopców. Zawody zarówno na poziomie gimnazjum, jak i szkół ponadgimnazjalnych rozegraliśmy po mistrzowsku – ZŁOTO dla 16 Gimnazjum oraz dla XIII Liceum. Tego w historii naszych startów jeszcze nie było. Tym samym obie reprezentacje awansowały do finałów wojewódzkich 22 października w Przelewicach.
Składy reprezentacji:
gimnazjum - Kuba Murawski, Micha Kacprzak, Dawid Stasiak, Kuba Kujawa, Stanisław Ciechanowicz, Szymon Retfiński, August Majewski, Bartek Kwapiszewski, Damian Bagiński, Janek Błażejczak
i rez. Krzysztof Druciarek;
liceum – Bartek Szostak, Kuba Wójcik, Wicek Kwiatkowski, Radek Kawczak, Szymon Kujawa, Kuba Kruszewski, Kuba Sitkiewicz, Karol Chochulski, Piotrek Szulborski i Kuba Onyśk, rez. Kuba Stawski i Damian Smoliński.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim startującym dziękujemy i życzymy wytrwałości w dążeniu do zwycięstwa.

W tym miejscu nie mogę nie poprosić o uważne czytanie wszystkich sportowych ogłoszeń, co w znacznym stopniu ułatwi organizację przed kolejnymi – wiosennymi już zawodami.

opiekun grup lekkoatletycznych
Mirosława Gruca